Pica te Vogla te Mbushura

spot_imgspot_img

Perberesit:
2 veze,
1 luge kripe,
1 gote jogurt,
1 gote qumesht,
1 pluhur per pjekurina,
1 luge tharme,
1 gote vaj,
miell.

Me keta perberese e formojme brumin.

Per mbushjen:
0.5kg mish i bluar,
1 qepe,
kripe.

Ne rast se nuk keni mish te grire mund te behet edhe me djath gjysme kilogrami djath, 1 schmand te vogel dhe kripe.

Pergatitja:
E leme gjysme ore te pushoj brumi pastaj marrim dhe i ndajme ne kulec te vogel, i bejme ne peta te vogla i mbushim me mish ose djath dhe i bejm ne form te luleve.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaçe ne Forme Bisteku
Artikulli tjetërPite me Hithra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu