Pice me Virshlle e Domate

spot_imgspot_img

Perberesit per brumin:

1 kg miell
6-7 luge vaj ulliri
50 gr maja birre
2 luge sheqer
10-15 gr kripe
1 gote uje
Perberesit per mbushjen:
300 gr salcice(virshlle
2-3 domate te freskta
300 gr mocarela
kripe
rigon
borzilok te fresket
vaj ulliri

Udhëzimet:
Ndërkohë që presim brumin të vijë, marrim mocarelën dhe e presim në copa, presim gjithashtu në copa domatet dhe salçiçet. Pasi kemi përgatitur brumin, marrim një tavë të madhe dhe e lyejme me pak vaj ulliri, ( mund ta bëjmë ëdhe në dy tava nëse dëshirojmë).

Hapim me dorë me kujdes brumin e përgatitur. Duhet ta mbulojmë gjithë tavën. Më pas me majat e gishtave e shtypim brumin me kujdes. I hedhim sipër copat e domates. I hapim mirë mbi brumin. Pastaj i hedhim pak kripë, rigon dhe gjethet e borzilokut. E fusim tavën të piqet në furrë të nxehtë 200°C përreth 10 minuta.

Më pas e heqim tavën nga furri dhe i hedhim sipër copat e salçiçes, mocarelën dhe pak vaj ulliri. E vendosim përsëri tavën në furrë derisa të shohim që pica është pjekur. Pasi e nxjerrim nga furra, presim picën në copa dhe e shërbejmë të ngrohtë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPica me Djath dhe Domate
Artikulli tjetërRasenik (Pite me Laker)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu