Pide me Ajkë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
100 gr ajkë,
1 lugë e vogël origano,
1 lugë e vogël magdanoz,
1 ve vetëm te bardhet e vesë (dhe te verdhen e shfrytezojmë per lyerjen e pideve).

Për brumin:
1 vezë,
25ml Vaj ulliri,
50g kos,
50ml ujë të vakët,
1 pako maja apo një luge gjelle maja,
2 lugë te vogla sheqer,
800gr Miell,
Kripë gjysëm luge te vogel,
Uji 100ml i vakët ne rast nevoje.

Përgatitja:
Brumin e lejmë te pushojë 30min dhe pastaj fillojm përgaditjen i ndajmë ne kuleq (sa kuleqet e pites) me kete sasi te miellit 14 kuleq, pastaj i t’hollojmë ne menyrë gjatësore i vendosim perberësit e pergatitur më parë,ia kthejmë rrethin, i vendosim permbi djath mocarela apo kaqkavall, dhe më pas rrahim nje te verdhë te vesë me 4 lugë qumësht dhe i lyejmë pidet rrethit.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle në Formë Trëndafili
Artikulli tjetërGurabija me Birrë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu