Pide me Suxhuk dhe Vezë

spot_imgspot_img


Përbërësit për brum:

520 gr miell, 5 gota ujë, 1 lugë maje, 1/2 lugë sheqer, 1/4 lugë kripë.

Përmbi:
Suxhuk, kaçkavall, 2 vezë, gjalpë.

Përgatitja:
Ujin e vakët e derdhim në një enë së bashku me majën e përziejmë dhe e lëmë në pritje rreth 10 minuta.

Pastaj ia shtojmë miellin, kripën, sheqerin e përziejmë mirë, brumin e lëmë rreth 1 orë të qëndroj (për ardhje).

Pas pritjës së brumit fillojmë ta hapim me t’hollues, e zgjasim brumin përmbi ia vendosim kaçkavallin dhe suxhukun ndërsa skajet ia mbyllim.

Furrën e ndezim në temperaturë 220 gradë celsius dhe i pjekim pidet për 10 minuta, pas pjekjës së 10 minutave i marrim dhe ia thejmë nga një vezë secilës pide.

Përsëri pidet i vëmë në furrë për pjekje rreth 5-10 minuta. Pas pjekjës përmbi ia derdhim gjalpin e shkrirë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByrek Saçi
Artikulli tjetërRole të Prera me Djath

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu