Pide të Vogla

spot_imgspot_img

Përbërësit për brum:

  • 1 gote qumësht i vakët,
  • gjysme gote ujë të vakët,
  • gjysme gote vaj vegjetal,
  • 1 luge te gjelles majë të thatë,
  • 5 gota miell, kripë.

Brenda:

  • 500 gr djathë,
  • 1 te bardha te vezes,
  • majdonoz te fresket.

Përmbi:

  • 1 te kuq te vezes.

Përgatitja:

Në një enë të thellë i vendosim të gjithë përbërësit përveç miellit, pastaj ia shtojmë miellin dalë nga dalë dhe përfitojmë një brumë të butë.

Përbërësit e brendshëm I përziejmë, brumin e pergatitur fillojmë ta hapim dhe ia vendosim përbërësit e brendshem, duke I mbyllur skajet ndërsa midisin duke e lënë të hapur.

E lyejmë më të kuqët e vezës dhe e vëmë në furrë për pjekjë në temperaturë 180 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGjevrekë
Artikulli tjetërByrek me Patate dhe Miell Misri

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu