Pispili me Spinaq

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 gr miell misri
1 tufë qepë e njomë
300 gr kos
300 gr spinaq
100 ml ujë
majdanoz
kripë
piper
1 vezë
1 lugë kafeje sodë buke

Përgatitja:
E presim spinaqin hollë së bashku me qepën dhe majdanozin.
Në një tas veçmas hedhim miellin e misrit, ujin e ngrohtë, kripën dhe sodën. E përziejmë pak masën dhe shtojmë përbërësit e tjerë një nga një.
I përziejmë mirë të gjithë se bashku.
E lëmë brumin të qetësohet 3 minuta.
Lyejmë tavën me vaj dhe hedhim masën që përgatitëm.
E fusim në furrë për 30 minuta në 170 gradë Celsius.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite e lehtë me mish
Artikulli tjetërLakror me Qepë e Domate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu