Pitalka shtëpie

spot_imgspot_img

Perbersit:

250 ml qumësht i vakët
1 lugë gjelle tharm buke
1 lugë gjelle kripë
pak sheqer
miell
pak kos.

Tharmin e bukës e vëmë të fermentohet me pak sheqer në qumësht të vakët.

Pastaj në një enë të thellë hedhim tharmin e fermentuar, shtojmë kripën dhe hedhim gradualisht miellin derisa të formojmë një topth brumi.

Brumin e vendosim të dyfishohet në masë në një vend të ngrohtë.

Pastaj e ndajmë në kulec mesatarë (si për pite) dhe mënjëherë i tëhollojmë lehtas dhe i vendosim në tepsinë ku do të piqen.

Pitalkat e tëholluara kështu pushojnë 20-25 min.

Furrën e ngrohim në 250 gradë.

Përpara vendosjes në furrë, pitalkat lyhen sipër me kos të holluar me pak ujë. Piqen për maksimum 15 minuta.

PS. Me këtë masin dalin 7 pitalka mesatare.

Ju bëfshin mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite misri me brokoli
Artikulli tjetërBukë ciabatta me arra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu