Pitalka të shpejta për ramazan

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 gote kos (gota 200ml)
  • 2 gota miell +miell per berjen e brumit
  • 1 luge e vogle kripë
  • 1 pluhur per pjekje.

Pergatitja:

Ne nje ene qesim kosin,kripen,pluhurin per pjekje dhe miellin.

Perzijme nje brum te bute dhe sipas nevojes shtojme miell derisa brumi te mos ngjitet per duar.

Ne tavolien e punes te permillur nga brumi nxjerrim 3-4 toptha te cilet i hollojme varesisht sa deshirojme te jan te medha pitalkat.

Pitalkat i radhisim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje jo shume afer njeri tjetrit.

Pitalkat i leme per 15 minuta,vijezojme me thike te mpreht,lyejm me kos,qesim fara te zeza sipas deshires dhe pjekim ne 200 grade derisa te marrin ngjyre te kuqrremt.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakLakror me spinaq dhe qumësht
Artikulli tjetërPogaçe Ramazani

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu