Pitalka

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500gr miell, 350ml ujë të vakët, 1 luge maja birre (kvasac), 1 lugë kripë, Fara të zeza ose sipas deshires.

Përgatitja:
Maja birren e perziejme ne pak uje te vaket dhe e leme te fermentohet.

Pastaj ne nje ene me te thelle qesim miellin,kripen dhe majabirren e fermetuar.

Pastaj shtojme gradualisht edhe ujin e vaket derisa te behet nje mase brumi homogjene.Masen e brumit e mbulojme dhe e leme ne vend te ngrohet per 45 minuta derisa te dyfishohet masa.

Pastaj marim brumin e fryre dhe e qesim ne nje tavoline te permillur dhe nga kjo mase ndajme 4 kuleq.

Secilin nga kuleqet e hollojme ne madhesi te pjates se mesme dhe i rendisim ne ndonje lecke kuzhine te pambuket,me largesi mes veti deri ne 5 cm.

Pitalkat i rendisim ne tepsi te nxehete parapraksiht ose te ftohet dhe te lyer me pak yndyre.Persiper seciles pitalke prejme me thike te mprehte vijeza sipas deshires dhe fara te zeza,susam, ose rigon(krejt kjo varet nga deshira juaj se cfare arome e deshironi tek pitalka juaj.

Pasi pitalkat te kene qenduar edhe per 20 minuta atehere i pjekim ne furren e parangrohur 220 grade derisa te marrin ngjyre te kuqrremt.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakDonuts
Artikulli tjetërKrofne të Mbushura

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu