Pite Amerikane

spot_imgspot_img

Brumi: 
350 g miell,
0.5 pecivë,
1 vanillë,
120 sheqer pluhur,
 150 g margarinë,
 2 të kuqe të vezës.

Ziejmë një vanillë puding, e lëmë të ftohet pak, pastaj i hedhim një mascarpone dhe dredhëza.

Përgatitja:
 Përziejmë miellin dhe pecivën. Ia hedhim margarinën, sheqerin, vanillën, të kuqët e vezëve dhe e bëjmë në formë homogjene. Brumi duhet të pushojë në frigorifer rreth 30 min.

Përgatisim qumështin duke e zier, pastaj ziejmë dhe pudingun. E lëmë të ftohet. Pastaj ia hedhim mascarponen duke e përzier. Dredhëzat i presim në copa të vogla.

Brumin e ndajmë dy pjesë, njërën pjesë e vëmë në tepsi, e lyejmë  me përgatitjen dhe ia vëmë edhe  dredhëzat. Pjesën tjetër  të brumit e bëjmë siç duam, ose e presim në copa të gjata. E pjekim në furrë me temperaturë 180°C  për 60 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMantija me Mish
Artikulli tjetërPallaqinkë Surpriza

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu