Pite Fshati

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 doreza presh,
3 gota miell misri,
1/2kg gjize,
3 veze,
1 gote miell,
1/2 uje me gaz,
200ml vaj,
50gr fara kungulli dhe fara luledielli
1 pako aditiv per brume,
vaj,
kripe dhe piper i zi.

Përgatitja:
Ne vajin e nxehte ne tigan e skuqim preshin e grire. I thyejme vezet ne ene te madhe e te thelle hedhim kripe dhe i rrahim me tel kuzhine, duke i rrahur panderprere me tel , ne ene e shtojme vajin , miellin e misrit , miellin e bardhe dhe aditivin per brume.Ne ene e shtojme edhe ujin me gaz , gjizen , preshin e skuqur dhe nga 50gr fara kungulli dhe fara luledielli
 Ne taven e rrumbullaket hedhim vaj dhe e perhapim ne tere siperfaqen e taves , brumin per pite e derdhim ne tave . Taven e veme ne furre pjekim 40 minuta ne temperature prej 230 grade.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKaqamak me Kajmak
Artikulli tjetërPice Burek

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu