Pite me oriz dhe kërpudha

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gr petë për pite
  • 300 gr oriz
  • 2 copë preshë
  • 4 karrota
  • 150 gr kërpudha
  • 1 Pluhur pjekje
  • 1,5 decilitër vaj
  • Shafran
  • melmesa.

Pergatitja:

Preshi pritet në katrorka, karrotat qërrohen dhe grihen trashë nerende.

Kërpudhat priten në rriska, orizi zihet në ujë me kripë me shafran dhe kullohet nga lëngu i tepërt.

Në pak vaj kaurdiset preshi, derisa të zbutet pastaj shtohen karrotat dhe vazhdon kaurdisja duke shtuar ujë kohë pas kohe, derisa të zbuten karrotat.

Pas kësaj shtohen orizi i zier dhe kërpudhat, u shtohen mëlmesa sipas shijës dhe të gjitha përzihen ngadalë.

Masa e përgatitur lihet të ftohet, shtohet pluhuri për pjekje dhe përzihet.

Tava e thellë lyhet me vaj dhe në fund të saj shtrohen dy petë për pite, pastaj shtrihet një shtresë mbushje, një petë, një shtresë, mbushje dhe kështu derisa të harxhohet i tërë materiali i përgatitur.

Pitja e mbushur pritet në katrorë, në një enë të përshtatshme zihen 1,5 decilitra ujë dhe 1 decilitër vaj.

Kjo pastaj derdhet përmbi pite, pitja pjekët derisa të skuqet, në furrën e nxehtë në temperaturë 200 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSomuna të mbushur
Artikulli tjetërPite me spinaq e mish pule

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu