Pite me Spinaç

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500ml uje,
1kg spinaç,
1 Jogurt (ose gjize per pite) sipas deshires,
250 gr gjalpe (ose margarin),
2 luge gjelle kripe,
miell sipas nevojes.

Përgatitja:
Marrim ujin e nxejme pak mbi miell hedhim 2 luge kripe dhe pergatitim brumin e bejme ne kuleq te vogel dhe e leme te pushoj 1 ore. Ne anen tjeter pastrojme spinaçin e grijme imet e fergojme 5 minuta ne vaj e largojme nga zjarri dhe i hedhim jogurtin ose gjizen edhe nje luge qaji kripe. Pasi te kete pushuar brumi e marrim e i t’hollojme kuleqt veq e veq i prejme pak qdo kulaq ne kater anet ne mes e hedhim pergatitjen nga spinaçin dhe i mbeshtjellim si ne foto te gjitha nje nga nje permbi i lyejme me gjalpe dhe i pjekim ne temp. 250 grade per 30 min.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakCalzone
Artikulli tjetërKifle me Shafran

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu