Pite të vogla greke

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 pite
  • 1 kuti humus qiqrash (me hudhër)
  • 2 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1/2 filxhan çaji kastravec (i copëtuar)
  • 1/4 filxhan çaji ullinj (të copëtuar)
  • 2 lugë gjelle majdanoz (i copëtuar)
  • 2 lugë gjelle kopër
  • 85 gr djathë
  • 9 domate qershi

Përgatitja:

Ngrohni paraprakisht furrën në temperaturën 176 gradë Celcius.

Lyeni me pak yndyrë format e kiflleve dhe lërini mënjanë.

Prejini pitet në 3 pjesë në formën e picës dhe vendoseni secilën në formën e kifleve.

Shtypini lehtësisht që të formojnë një formë kupe dhe vendosini në furrë të piqen për rreth 7 minuta.

Më pas largojini nga zjarri dhe lërini të ftohen për rreth 10 minuta.

Mbushni secilën prej tyre përgjysmë me humus.

Ndërkohë në një enë shtoni vajine ullirit, kastravecat, ullinjtë, majdanozin dhe koprën e prerë. Përziejini mirë dhe hidhni pak nga masa e përgatitur mbi humusin në çdo pite.

Në fund, dekorojini pitet me domatet qershi të prera përgjysmë.

Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKuleçë me Djathë
Artikulli tjetërGjevrek Special

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu