Pizza-role

spot_imgspot_img

Perbersit:

600 gr miell
1/2 pluhur pjekurinash
10 gr tharm buke
1 ½ lugë e vogël kripë
2 të kuq i vesë
200 ml jogurt
200 ml qumësht
40 gr gjalpë
100 ml ketchup
200 gr proshutë gjedhi
djath për pica.

Pergatitja:

Tharmin e fermentojmë me sheqer, një lugë gjelle miell dhe qumësht të ngrohtë.

Në miell shtoni pluhurin për pjekurina, kripën dhe gjalpën e shkrirë bashkë me jogurtin.

Shtoni tharmin e fermentuar dhe filloni e bëni një brumë të butë.

Brumin e formuar lëreni të dyfishohet në vend të ngrohtë.

Pastaj formoni një petë, të cilën duhet ta lyeni me gjalpë të shkrirë, ketchup, e djathin e grirë në rende dhe proshutën e prerë. Më pas mbështilleni në formë roleje.

Petën e mbështjellur priteni me thikë në rrathë të trashësisë 3 cm dhe renditini në tepsinë e lyer me vaj.

Roletë e përgatitura lyejini me të kuq vezësh dhe piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 20 minuta.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKryelanë misri me spinaq
Artikulli tjetërBukë gjermane me qepë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu