Pjeshka

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2.5 gota të ujit miell (i bardhë)
  • 150 g (tre të pestat e paketës) margarinë
  • 1 vezë
  • 1 filxhan kafeje Sheqer pluhur
  • 1/2 (gjysmë) e limonit
  • 1/2 (gjysmë) e paketës vanilje
  • 1/2 (gjysma) lugë çaji pluhur pjekje

Përbërësit që vendosën sipër:

  • 3 lugë reçel
  • 1/2 e gotës së ujit me sheqer
  • 1 lëngë të kuq dhe një të verdhë për rrokullisje

Përgatitja:

Mielli hidhet në tenxhere,  e shpërndajmë miellin në at mënyrë që të mbetët hapësirë dhe shtojmë margarinën e shkrirë , vezët, sheqerin pluhur, pluhurin për pjekje, vaniljen, lëngun e limonit , gatuhen për një kohë të shkurtër që masa të bëhët homogjene.

Brumi pritet në copa të vogla dhe rrokulliset në pëllëmbë duke krijuar gjysmë gurabija. Pjeket në furrë me nxehtësi mesatare.

Marmelata aplikohet në pjesën e mbrendshme të gjysmë gurabijave dhe pastaj të dy i ngjesim së bashku.

Njëra anë të biskotave që ngjiten me njëra-tjetrën zhyten në lëngë të kuqe dhe tjetra në lëngë të verdhë dhe mbulohen me sheqer.

Pijatën për servim dekorojeni sipas dëshirës.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBombica me dredhëza
Artikulli tjetërJogurt me pemë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu