Pogaçe me Mish të Tharë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
300gr miell
2 vezë
120gr gjalp i zbutur
¼ lugë sodë bikarboni
¼ lugë caji kripë
200gr djath
100gr mish të tharë

Përgatitja:
Vendosim miellin në enë, shtojme të gjithë përbërsit tjerë duke e gatuar brumin për 5min.
Brumin e ndajmë në dy pjesë, të parën shtriejmë e mbulojmë me djath dhe mish të tharë, duke i lërë hapësirë anash rreth 1.5cm. Në fund e shtriejmë pjesën tjetër e mbulojm dhe i mbyllim për rreth.
E lyejmë sipërfaqen me vezë i hedhim susam dhe piqet ne 180 grad për rreth 20min.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu