Pogaçe ne Forme Bisteku

spot_imgspot_img

Perberesit:
700gr miell, 2 veze + 1 i kuq i vezes, 1 gote jogurt, 1 gote ajke, 1 gote qumesht, 1 gote vaj, pak kripe, pak sheqer, 1 pluhur per gatim (pecive), 2 luge tharme buke (kvasac).

Pergatitja:
Majen e perziejme me pak sheqer dhe pak uje te voket.

Me nje ene i perziejme vezet me kripe dhe i shtojme te gjithe perberesit qe kemi permend me lart, dhe formojme nje brume te bute.

E mbulojme brumin qe te dy fishohet ne temperature te dhomes.

Mbasi ka ardhur brumi e miellosim venin ku do te gatuajme.

E ndajme brumin ne 3 vende ku do te jete brumi madhe, i mesme, dhe i vogel.

Prape brumin e pare e ndajme ne tre pjese per te bere bistekun.

Gjithe ashtu vlen edhe per brumin e 2 dhe 3.

Lyejme tepsin e rrumbullaket me vaj, i renditim bisteket e formuar dhe e leme prape te vjen brumi, pastaj e lyejme me te kuqe te vezes dhe susam, fara te zeza sipas deshires.

E fusim pogaçen per ta pjekur ne furren te cilen e kemi nxehur me pare. Pjekim 180C per gjysme ore.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMafina me Spinaç
Artikulli tjetërPica te Vogla te Mbushura

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu