Pogaçe të Mbushura

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 gota qumësht, 1 gote ujë, 1 gote vaj vegjetal, 3 luge sheqer, 1 luge kripë, 2 vezë, miell, 1 majë buke.

Përbërësit e jashtëm:
sallame, kaçkavall, ullinj jeshil, ullinj te zinj, speca.

Përgatitja:
Qumështin dhe ujin e ngrohte e derdhin në një enë dhe pastaj përbërësit e tjerë.

E përziejmë brumin dhe e leme në pritje rreth 1 ore. Pas pritjes brumin e ndajmë në kulaçe, përmbi ia vendosim përbërësit e jashtëm dhe i rendisim në tepsi për pjekje.

Kulaçet i lyeni me te kuqet e vezës dhe në temperaturë 200 grade celsius për 30 minuta i pjekim pogaçet.

Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByrek me Mish
Artikulli tjetërGjevrekë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu