Pogaçe të përziera

spot_imgspot_img

Perbersit:

125 gr gjalpë ose margarinë
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 gotë të çajit qumësht
2 lugë jogurt
1 lugë kripë
1 vezë
1 Pluhur pjekje
miell
1 tas djathë
1 karrota nerende
gjysmë tube koper.

Pergatitja:

Të gjithë përbërësit e brumit i derdhni në një enë.

Miellin ia shtoni dalë nga dalë, filloni ta ngjeshëni brumin.

Në një pjatë të madhe e vendosni karrotën e bërë nerende, koperin, djathinë.

Brumin filloni ta përzieni me këtë përzierje, ia japni formën pogaçeve dhe i vendosni tek letra e pjekjës.

Përmbi i lyeni me të kuqët e vezës dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius derisa sa të skuqen.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPanine me Patate
Artikulli tjetërKifle ‘’lule me mak’’

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu