Pogaqe me Suxhuk

spot_imgspot_img

Perberesit:
Miell,
2 Gota te mesme kos,
1 Luge sod bikarboni,
kripe sipas nevoje.

Pergatitja:
 Ne nje ene hedhim kosin, soden bikarboni dhe kripen pastaj qesim miellin sipas nevojes deri sa te fitohet masa homogjene. E leme te qendroj 30 min pastaj e shtrijme ne tave per pjekje. Piqet ne temperature 250 grad per 20 min.

Derguar nga Argjentina


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaçe Lule Dielli
Artikulli tjetërCalzone

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu