Pogaqe të vogla me ajvar

spot_imgspot_img

Perbersit:

250 gr patate te ziera dhe te bera pure
250 gr margarin
400 gr miell
20 gr maja (kvasac)
3 luge ajvar
Gjysem tufe magdanoz
Pak sheqer
nje luge te vogle kripë.

Pergatitja:

Ne nje ene qesim majen ne pak uje te vaket dhe pak sheqer derisa te fermentohet.

Ne nje ene me te madhe qesim majen e fermentuar,margarinen e zbutur,kripen,ajvarin dhe magdanozin e grire imet.

Ne kete mase shtojme miellin,puren e patateve dhe bejme nje lloj brumi te cilin e leme te dyfishoje vellimin ne vend te ngrohet.

Brumin e nxjerrim ne tavolinen e permillur,hollojme pete me trashesi 2 cm dhe nxjerrim rrathe me gote te cilet i qesim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje.

Pogaqet i leme edhe per 20 minuta,lyejme secilen me ajvar dhe pejkim ne 200 grade derisa te marrin ngjyre te kuqrremt.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me perime
Artikulli tjetërPogaçe me përshutë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu