Pse nuk e aktivizove Kumbullën? Mourinjo: “Doja ta mbroja sepse…” Pastaj përfshin sërish Milanin

spot_imgspot_img

Trajneri i Romës, José Mourinho, foli për SKY Sport pas ndeshjes kundër Bodo Glimt dhe duke i dhënë përgjigje edhe pyetjes se pse sonte nuk aktivizoi Marash Kumbullën…

“Pa Vina, unë kisha Ibanez të luante si mbrojtës i majtë, por cilin mund të aktivizoja në qendër? Pas ndeshjes së parë në Norvegji më duhej të mbroja Kumbullën, nuk ishte loja për të. Cristante luajti atje në vend të tij”

Cristante luajti, por nëse Cristante luan mbrojtje, kush luan në mesfushë? Villar luajti por më pas në fund i mungon ekuilibri. Kur luajtëm kundër Milanit ata futen Tonalin dhe Bakayoko nga pankina, ne nuk i kemi.

Zaniolo, Abraham dhe Mhkitaryan nuk bënë mirë, humbën kontrolle te topit, pasime dhe gjëra të tjera.

Ne luftojmë për të shënuar kur kemi mundësi. Më vjen keq, por më duhet të them se arbitri ishte vendimtar. Për momentin vetëm El Shaarawy shënon, të tjerët nuk shënojnë dhe nuk kanë besim: në çdo rast kemi humbur shumë pikë për shkak të vendimeve të arbitrit”.

Rezultati është i ngushtë, ne nuk bëmë një ndeshje të mirë, kemi bërë shumë gabime, si në pjesën e parë ashtu edhe në të dytën. Ne patëm një vështirësi të jashtëzakonshme përpara me Zaniolon dhe Abraham.

Megjithatë, ishin dy  penallti të pastra, dy gjuajtje dhe dy gola… Ketu arbitrat jane te dobet sepse sa nisin karrieren”

“Vershellima? Nuk degjova asgje! Publiku duhet te na shtyje”.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu