Puding fiku

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2.5 gota qumësht
  • 7 fiq të thatë (rreth 150 gram)
  • 5 lugë çaji arra të grimcuar

Përgatitja:

Lani fiqtë e tharë, thithni në ujë për disa minuta. Prisni bishtat dhe copëtoni pjesën tjetër të fikut në zare të vegjël.

Nxehtësia e qumështit në temperaturën e fermentimit të kosit. (Kur e zhytni gishtin e vogël në qumësht, do të jetë nga nxehtësia në nxehtë, por nuk do t’ju djegë dorën.) Kur të arrini atë temperaturë, fikeni shporetin.

Shtoni fiqtë në qumështin e ngrohur dhe pritini fiqrat me një presë dore. Sigurohuni që të mos mbesin pa prerë.

Ndani ëmbëlsirën në gota. Vendosni një lugë çaji arra në secilën filxhan, shtypni lehtë me një lugë.

Vendosni gotat në një tabak dhe vendosni një cellofon shtrirje mbi të. Mbulojeni atë me një mbulesë kuzhine dhe fermentoni ëmbëlsirën për tre orë në temperaturën e dhomës.

Pasi të jetë fermentuar ëmbëlsira, vendoseni në frigorifer dhe mbajeni në frigorifer. Pasi të ftohet, ndajeni me të dashurit tuaj.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu