Puding i lehtë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 kilogram kungull i njomë i copëtuar
  • 500 mililitra qumësht
  • 500 mililitra ujë
  • 2.5 gota sheqer pluhur
  • 4 lugë niseshte
  • 1 lugë kanellë
  • 1 gotë çaji lajthi
  • 4 biskota me kakao

Përgatitja:

Hedhni kungullin e njomë në blender  derisa të zbutet. Nëse nuk keni një mjet të tillë, gatuajeni me pak ujë. I shtova ujë dhe qumësht në kungull të njomë.

Pastaj, shtoni niseshtën sheqerin pluhur dhe kanellën, shtrini përzierjen në enën për pjekje dhe e pjeka derisa të bëhej një puding.

Vendosëni  pudingun e kungullit në gotën për sërvirje.

Dekoroni me lajthi Pasi të pushoni në frigorifer për të paktën 4 deri në 5 orë, mund ta konsumoni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek i butë
Artikulli tjetërTortë për 15 minuta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu