Puding me Banane

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 paketë krem puding (përzierje me shije vaniljeje)
  • 2 gota qumësht (të ftohtë)
  • 420 ml qumësht i kondensuar (i ëmbëlsuar)
  • 1 lugë gjelle ekstrakt vaniljeje
  • 340 gr ajkë (krem, i ngrirë dhe i shkrirë)
  • 1 pako vafer (me shije vaniljeje)
  • 14 banane (të prera në feta)

Përgatitja:

Në një tas të madh përziejmë për 2 minuta përzierjen e pudingut dhe qumështin. I përziejmë në qumështin e kondensuar deri sa të krijohet një masë e butë.

I trazojmë në vanilje dhe i mbushim me kremin që hidhet sipër.

Shtresëzojmë vaferat, bananet dhe përzierjen e pudingut në një tas prej xhami. E lemë të ftohet derisa ta shërbejmë.

Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSultjash (oriz me qumësht)
Artikulli tjetërSimita me fruta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu