Puding me çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 litër qumësht
  • 1 gotë çaji miell
  • 1 gotë çaji sheqer
  • 1 të verdhë veze
  • 3 lugë kakao
  • 1 filxhan ujë të ftohtë
  • 50 gram gjalpë
  • 2 pako çokollatë

Përgatitja:

Qumështi, mielli, sheqeri, e verdha e vezës dhe kakaoja hidhen në tenxhere. Gatuani mbi nxehtësinë mesatare derisa deri sa pudingi të trashët.

Pastaj hiqen nga zjarri dhe shtohen gjalpi dhe çokollata.

Përzihet mirë, kur të jetë ftohur shtoni 1 gotë ujë të ftohtë me akull. Përzijeni me misker deri sa masa të bashkohet e tëra.

Hedhni në gota dhe dekoroni me çokollatë.

 


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me fruta të kuq
Artikulli tjetërTorte me banane

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu