Puding me luleshtrydhe

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • ½ kg luleshtrydhe,
  • 3 lugë sheqer,
  • 1 litër qumësht,
  • 9 lugë sheqer,
  • 7 lugë grizë,
  • 2 vanilje.

Përmbi:

  • ½ shllag krem,
  • ½ qumësht.

Hapat:

Në një tenxhere derdhni qumështin, sheqerin, grizin, vaniljën dhe tenxherën e vëni në zjarr të ulët.

Pas vluarjës së nevojshme e marrim tenxherën nga zjarri dhe e lëmë të ftohet.

Sheqerin dhe luleshtrydhet i vendosim në blendar dhe i përziejmë derisa të grimcohen.

Këtë përzierjë e hedhim në tenxhere dhe e përziejmë, pas përzierjës e vëmë në frigorifer për ftohje.

Shllag kremin e derdhim në një enë, ia shtojmë qumështin dhe e përziejmë me mikser.

Pas ftohjës pudingut ia shtojmë shllag kremin dhe e shërbejmë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKeka me kivi
Artikulli tjetërTespishte me miell misri

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu