Puding për 15 minuta

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 copë avokado e pjekur
  • 3 copë banane e pjekur
  • 4 lugë kakao pluhur
  • 1 lugë gjelle mjaltë
  • 1 lugë gjelle ekstrakt vanilje

Për shërbimin:

  • 1 banane

Përgatitja:

Pritini avokadon në mënyrë tërthore, hiqni farën dhe qëroni

Avokadon e prerë dhe bananen kaloni në blender

Pasi përzierja të jetë e lëmuar, vendoseni në një enë për  përzierës. Shtoni kakaon, mjaltin dhe pluhurin e vaniljes dhe përzieni.

Ndajeni përzierjen në tasat e servirjes. Pasi të ftohet në frigorifer, shërbejeni me feta bananeje sipas dëshirës.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte e ftohët me limon
Artikulli tjetërTorta e Nënës

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu