Pulë me Misnik

spot_imgspot_img

Përbërësit:

1 pulë (300 gr)
100 gr qepë
100 gr gjalpë
400 gr oriz
10 gr kripë.

Përgatitja:

Për përgatitjen e kësaj recete, si fillim do të vendosim pulën të ziejë.
Pasi të kemi zierë pulën, e marinojmë, e lyejmë me gjalpë, e vendosim në tavë dhe e fusim në furrë për 20 minuta në temperaturën 180-200 gradë.
Ndërkohë, me lëngun që ziemë pulën, do të ziejmë orizin.
Pasi orizi është zier dhe pulën e kemi nxjerrë nga furra, e hedhim orizin në tavën ku kemi pulën. E hapim mirë nëpër tavë dhe e fusim sërish në furrë, në temperaturën 180 gradë për 25 minuta.
Pasi kemi nxjerrë tavën nga furra, pula me misnik është gati.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë Viçi me Tortelini
Artikulli tjetërSupë Franceze

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu