Qofte me Gjoks pule dhe Limon

spot_imgspot_img

Përbërësit:

4 feta gjoks pule
1 limon
1 gjethe menteje
mustardë
kripë
piper
1 vezë (e verdha)
4 lugë gjelle thërrime buke
1 gotë kos

Përgatitja:

Grijeni mishin e pulës, hidhini lëng limon dhe mbajeni lëkurën.
Në një tas përzieni pulën e grirë, një të katërtën e lëkurës dhe lëngun e limonit, të verdhën e vezës dhe bukën e grirë.
Shtoni 2 lugë mustardë, kripë dhe piper. Bëni qofte të mëdha sa një arrë.
Përzieni kosin me menten (dhjetë gjethe të grira hollë).
Shtoni 2 lugë lëng limoni dhe një me lëkurë. Lëreni salcën me kosin në frigorifer
Ngrohni vajin në tigan dhe skuqini qoftet derisa të jenë gatuar dhe brenda.
Shërbejini me salcën me kos, pak oriz të bardhë dhe sallatë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë me Kërpudha dhe Patate
Artikulli tjetërSupe e lehte me Veze

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu