Qofte me Patate dhe Kaçkavall

spot_imgspot_img

Përbërësit:
4 patate, ½ gota miell misri, 1 lugë të çajit salcë të domatës, 1 tubë majdanoz, kripë, Biber i zi.

Në brendësi:
kaçkavall.

Për ta lyer:
1 vezë, 1 gotë miell misri, 1/2 gota miell.

Përgatitja:
Patatet i zieni pas zierjës i shtypëni në një pjatë dhe përmbi i hedhni kripë, salcë, miell misër, majdanozin e grirë dhe erëzat.

E përzieni glazurën dhe filloni ta ndani atë në copa, secilës qofte ia vendosni në brendësi kaçkavallin dhe ia japni formën e rrumbullakët.

Në një pjatë e vendosni vezën, tjetrën miell misrin dhe miellin.

Fillimishtë qoftet i zhytëni tek veza e pastaj tek ena e miellit dhe miell misrit, qoftet i vendosni në tigan me pak për pjekje.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakFile Pule me Spinaq
Artikulli tjetërQofte me Pilaf

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu