Qofte me përbërës të picës

spot_imgspot_img

Perbersit:
1 gotë jogurt
Suxhuk
1 domate
100 gr kaçkavall
vaj vegjetal
ullinj te zinj
1 tubë majdanoz
2 vezë
2,5 gota miell
kripë.

Pergatitja:
Suxhukun, domatën, ullinjtë dhe majdanozin e premë në copa të vogla.

Vezët i rrahim në një enë pastaj ia shtojmë kaçkavallin, domatën, ullinjtë, suxhukun, majdanozin, jogurtin dhe së fundmi miellin.

E përziejmë e gjithë glazurën mirë, marrim nga glazura me lugë dhe e vendosim në tigan për fërgim.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrelanë me duqa
Artikulli tjetërByrek praktik

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu