Qofte me spinaq dhe miell misri

spot_imgspot_img

Perberesit:

spinaq i lare dhe i grire,
2 veze,
1 tas djath kjackavall
majdanoz, koper, piper i zi, rigon
miell misri 200 -300 gram
vaj ulliri 60 gr
200 g kos

Pergatitja:

Ne fillim spinaqin e grire dhen qepet e njoma i kaurdisim lehte me pak vaj

Ne enen ku kemi spinaqin shtojme te gjithe perbersit me radhe.

Se pari majdanoz, koper, kackavall, rigon, piper i zi, dhe kripen. shtojme edhe pak vaj

Shtojme vezet, miellin dhe pastaj kosin i cili do ta lidhi si brum

Brumit i japim forme dhe i veme ne tave. I pjekim ne furre 180 gradde per 30 min.

 

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu