Qofte Pranverore

spot_imgspot_img

Përbërësit:
600 g spinaq
300 g djathë
100 g djathë parmezan
100 g miell
3 vezë
80 g gjalpë
kripë, piper

Përgatitja:
Spinaqin e larë dhe të pastruar e zieni në ujë me kripë, e mbuloni me ujë të ftohtë dhe e filtroni mirë.

Spinaqin bashkojeni me djathin e shtypur dhe me gjysmën e parmezanit.

Shtojeni miellin, piperin dhe sipas dëshirës kripën dhe i bashkoni ato. Nga masa bëni qofte, i qitni në ujë të valë, i zini për disa minuta dhe i nxirrni.

Qoftet më pas i vendosni në tepsi, ua qitni parmezanin e mbetur dhe i piqni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGjellë me kungull të pjekur
Artikulli tjetërGjellë peshku

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu