Qumësht me oriz

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 litër qumësht
  • 1 filxhan sheqer pluhur
  • 1.5 gota çaji oriz
  • 2 gota ujë

Për më lart:

  • 1 lugë gjelle pluhur kanelle

Përgatitja:

Vendosni orizin dhe ujin në një tepsi . Gatuani mbi nxehtësi të ulët derisa orizi të zbutet mirë.

Pastaj hiqeni atë nga zjarri . Pasi të jetë ftohur, hidhni përsëri sipër zjarrit dhe shtoni qumështin pak nga pak dhe filloni gatimin duke i përzier.

Vazhdoni të përzieni , dhe kur qumështi fillon të ziejë, shtoni sheqer pluhur dhe vazhdoni të përzieni.

Pasi konsistenca e pudingut të qumështit të shkrihet në sheqer, hiqeni atë nga zjarri dhe ndajeni në enë të vogla.

Lëreni për një kohë derisa të ngurtësohet në temperaturën e dhomës. Më pas lëreni të pushojë në frigorifer për një kohë.

Spërkateni me kanellë dhe shërbejeni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTrileqe e thjeshtë
Artikulli tjetërGurabia me krem të butë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu