Rafaello

spot_imgspot_img

Përbërësit:
300 gram arra kokos
1/2 kg sheqer
400 gram qumesht pluhur
250 gram margarine
2 vanilin sheqer
2 filxhana caji uje
lajthia sipas deshires

Përgatitja:
2 filxhana uji i vendosim ne nje tenxhere dhe e lejme zieje. I hedhim margarin ,sheqerin pasi te zieje dhe e heqim nga zjarri. I shtojme qumeshtin pluhur e perziejme prap me mikser, me pas i shtojme edhe arra kokosin, vanilin sheqerin prap e perziejme me mikser mire. Masa duhet te qendroj ne frigorifer 2 ore dhe pastaj i bejme toptha ku seciles ia vem nga nje lajthi. . / Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrem Karamele
Artikulli tjetërËmbëlsirë me Reqel Kajsie

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu