Rasenik – Pite me lakër të bardhë

spot_imgspot_img

Perberesit:

1kg.miell

0.5L uje

1 luge gjelle krip

200 gr gjalpe ose 2 dl vaj

Yçi

1 koke lakre te bardhe mesatare

200 gr maze

1 gote qumshte

1 luge gjelle krip

Pergatitja:

Ujit me krip ua shtojme miellin (se pari afer 600gr. pastaj duke i shtuar nga pak gjer sa te fitojme brum homogjen, mesatarisht i forte). Brumin e formuar e ngheshim dhe e ndajme ne 20-22 sopeza me madhesi te vese, I ngjeshim nje nga nje kuleçet dhe I leme te mbuluar me picete kuzhine 10- 20 min. Keshtu brumi eshte i gatshem per pite.

Lakren e grime e zijme 15 min. e kullojme mire ( e ndrydhim me duar deri sa e leshon langun) mandej ia shtojme nje gote qumshte, nje luge krip dhe mazen.

Brumin e pites e ndajme ne dy vende nga 11 kuleqe. Kuleqte i t’hollojme dhe i reshtojme nje mbi nje duke i lyer secilin me nga nje luge yndyre . Ne njerin katmere me 11 kuleqe, qe e shtrijme mbi tepsine e lyer me yndyre e vendosim yçin me lakere, pastaj sipri e shtrijme katmerin tjeter dhe e formojme rrethin e pites duke i bashkuar skajet e dy katmereve. Raseniku pjeket per afer 40 min. dhe servohet me turshi e posaqerisht domate.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle me gjizë
Artikulli tjetërBukë italiane

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu