Ravane e Thjeshtë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 filgjan vaj (filgjani 150 ml), 1 filgjan grizë, 1 filgjan miell, 1 filgjan sheqer, 1 filgjan qumësht, 1 filgjan marmalate kajsie ose pjeshke, 2 vezë, 1 pluhur për pjekje.

Përgatitja:
Perziejme vezet me sheqerin, shtojme vajin, grizen, miellin e perzier me pluhurin per pjekje.

Shtojme dhe qumeshtin dhe marmelaten dhe perizejme.

Masen e qesim ne kallep te permillur me madhsi 20×30 dhe pjekim ne 190 grade per 30 minuta.

Pas ftohjes presim ne katrorka sipas deshires dhe shtojme persiper dhe sheqer pluhur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTatlia me Arra
Artikulli tjetërTortë me Kokos dhe Mjedra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu