Ravane me Sherbet

spot_imgspot_img

Përbërësit:
4 vezë, 10 lugë sheqer, 10 lugë vaj, 10 lugë qumësht, 10 lugë miell, 10 lugë lajthia ose arra te bluara, 1 pluhur për pjekje.

Sherbeti:
400gr sheqer, 300ml ujë, 1 sheqer vanilje, Pak lëng limoni.

Përgatitja:
Perziejme te verdhat dhe sheqerin derisa masa te zbardhet. Shtojme vajin, qumeshtin.

Perziejme arrat(lajthit) e bluara, miellin dhe pluhurin per pjekje. Shtojme tek masa me te verdhat dhe perziejme ngadale me luge.

Te bardhat e vezeve e perziejme me pak krip derisa te behet nje shkume e forte.

Shkumen nga ate bardhat e perziejme me masen me te verdhat dhe miellin dhe perziejm eprap me luge ngadale.

Masen e qesim ne kallep te lyer dhe te permillur me madhesi 25×35 dhe pjekim ne 220 grade per 20 minuta.

Sherbetin e ziejme me heret per 10 minuta pasi te filloj te vloj dhe me pas e leme te ftohet teresisht.

Embesliren e ngrohte e pervelojme me sherbetin e ftohet dhe dekorjme me pak lajthi te grira.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë Vanille
Artikulli tjetërKatrore me Arra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu