Ravani e Zeze

spot_imgspot_img

Përbërësit:

 • 5 vezë
 • 15 lugë miell
 • 15 lugë sheqer
 • 15 lugë qumësht
 • 15 lugë vaj
 • 2 lugë grizë
 • 2 lugë kakao
 • 1 pluhur për pjekurina

 

Përbërësit për sherbetin:

 • 3 filxhana sheqer
 • 3 filxhana qumësht
 • 1 vanil sheqer

Përgatitja:
RRahim vezët me sheqer pastaj i shtojmë të gjith përbërësit e tjerë.
Përziejmë mirë dhe e pjekim në temperaturë 200*C rreth 15 minuta.Pasi te pjeket e lejme anash që të ftohet.Pastaj ia qesim sherbetin e nxehtë.E dekorojmë me shllag.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrepa me Qokollad
Artikulli tjetërTorte të Vogla me Arra dhe Kakao

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu