Ravani – Tatlisi

spot_imgspot_img

Përbërësit për brumin:
3 vezë,
1 gotë të qajit sheqer,
Sheqer vanill (ose aromë të vanilles),
Pak kripë,
Levorja një lemoni.

Të gjitha këto tunden mirë pastaj ju shtohen:
1 gote e qajit vaj,
3/4 gotë qumësht,
2 gota të ujit grizë (ermik),
7 lugë të gjellës miell,
1 pecivë.

Piqet për 30-40min. ne temperaturë 175*C.
Gjatë pjekjes furra nuk hapet. Pasi të piqet ëmbëlsira (ëmbëlsira duhet të jet e nxehtë) ja hedhim një gotë të qajit qumësht të ftohët dhe sherbeti i ftohur.
E lëmë të ftohet ëmbëlsiren. E prejmë sipas deshires dhe siper i hedhim kokos ose cokollate.

Përbërësit për sherbetin:
1 gotë e gjysmë të ujit sheqer,
1 gotë e gjysmë ujë.

Sherbeti pasi të fillojë të vlojë, ju shtohet lengu i nje limonit dhe vazhdon zierjen edhe 5 min. në zjarr të ulët.

Derguar nga Antigona


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakJaffa Torte
Artikulli tjetërAkullore Torte

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu