Revani e Thjeshtë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 vezë,
  • 1 gote sheqer,
  • 220gr margarin e shkrirë,
  • 1 gote grizë,
  • 2 luge miell,
  • 1 gote ajkë e tharte ose kos,
  • ½ pluhur për pjekje,
  • 3 gota sheqer,
  • 4 gota ujë,
  • 1 sheqer vanile.

Përgatitja:
Perziejme vezet me sheqerin derisa te shkrihet sheqeri.

Me pas shtojme margarinen e shkrire, miellin e perzier me pluhurin per pjekje, grizen dhe ne fund edhe kosin.

Te gjitha I perziejme mire dhe qesim ne kallep te lyer dhe permillur me madhesi 25×35 dhe pjekim ne 180 grade per 25-30 minuta ose derisa pjekja vertetohet me rremojce.

Ziejme shurupin me ujin, sheqerin dhe sheqerin e vaniljes dhe pas pjekjes ne revanin e nxehte shtojme shurupin e nxehte dhe kthejm kallepin prap ne furre te nxehte edhe per 5 minuta dhe me pas e largojme nga furra.

Embelsiren e leme te ftohet mire ne frigorifer dhe pastaj e presim ne katrorka.

Dekorojme me kokos sipas deshires.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu