Revani me Krem Shllag

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 vezë, 1 gote sheqer, gjysme gote jogurt, 1 vanilje, 1 Pluhur pjekje.

Për sherbet:
3 gota sheqer, 4 gota ujë.

Përmbi:
shllag krem.

Përgatitja:
I përzieni të gjithë përbërësit e glazurës dhe e vendosni në furrë për pjekje.

Sherbetin filloni ta përgatisni, kur fillon ëmbëlsira të ftohet ia derdhni sherbetin.

Pas ftohjes së sherbetit filloni ta lyeni me krem shllag.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu