Revani me mak

spot_imgspot_img

Perbersit:
3 vezë
1 gotë vaj vegjetal
1 gotë sheqer pluhur
1 gotë bollgur
1,5 gotë qumësht
1 gotë mak
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
miell

PËR SHËRBET:
1,5 gota sheqer pluhur
3,5 gota ujë
disa pika lëng limoni

PËR KREM:
1 litër qumësht
3 lugë nisheste
4 lugë miell
3 lugë sheqer
3 lugë gjalpë
1 shllag krem
1 vanilje.

Pergatitja:
Vezët dhe sheqerin i derdhim në një enë të thellë dhe i përziejmë me mikser.

Pastaj ia shtojmë me rend të gjithë përbërësit e tjerë, glazurën e përgatitur e derdhim në enën e pjekjës.

Revanin e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë mesatare.

Sherbetin e derdhim në një tenxhere, ia derdhim përbërësit e sherbetit dhe e përziejmë në temperaturë mesatare rreth 5 minuta.

Sherbetin e lëmë të ftohet, kur të pjekjët revania ia derdhim në të gjithë sipërfaqën.

Përbërësit e kremit i derdhni poashtu në një tenxhere dhe e përzieni në zjarr, pasi të trashët glazura ia shtoni shllag kremin.

Kremin e përgatitur ia shtrini revanis me mak në të sipërfaqën.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSheqerpare me pluhur lajthie
Artikulli tjetërBiskota me portokall

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu