Revani tradicionale me mjaltë

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 gotë miell
½ gotë sheqer
1 gotë miell misri për ëmbëlsira
4 vezë
1 gotë vaj
1 pluhur pjekurinash
200 gr kos
2 sheqer vanilje Podravka
2 lugë gjelle mjaltë
lekurë portokalli ose limoni.

Për sherbetin:

3 gota ujë
2 gota sheqer
gjysëm portokalli ose limoni
1 shkop kanellë.

Pergatitja:

Në një tas të madh rrahim vezët. Më pas shtojmë sheqerin dhe mjaltin dhe vijojmë rrahjen edhe për 5 minuta.

Në vijim, shtojmë vajin, kosin, si dhe lëkurën e portokallit apo të limonit.

Në një tas tjetër, hedhim miellin e misrit për ëmbëlsira dhe atë të grurit, hedhim gjithashtu edhe pluhurin pjekës dhe vaniljen. I përzjejmë të gjitha bashkë dhe i shtojmë tek masa e vezëve.

I rrahim për 2-3 minuta të gjitha bashkë dhe e hedhim të gjithë masën në tepsi.

Ëmbëlsirën e fusim në pjekje në furrë, në temperaturën 170 gradë. E lëmë të piqet për 35 minuta derisa merr në sipërfaqe ngjyrë të kuqërremtë.

Sapo e nxjerrim nga furra, i hedhim sherbetin e ftohtë. Në mënyrë që të përthithë të gjithë masën e sherbetit sa më mirë e shërbejmë tre orë pasi i kemi hedhur sherbetin.

Për sherbetin: I ziejmë të gjitha bashkë për 10 min dhe i heqim mënjanë që të ftohet.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu