Rolade me Nutella

spot_imgspot_img

Perberesit :

200 sheqer
3 veze
130 gr miell 00
2 luge kafe fryres per embelsira
50 ml qumesht
200 gr nutella.

Pergatitja :

Ne nje ene rrihni fort vezet me sheqerin derisa te rrisin volumin.
Ngadale shtoni miellin e perziere me fryresin.
Shtoni pak nga pak qumeshtin pa nderprere levizjen.
Me pas ne nje tave shtrojme leter pjekje dhe hedhim te gjithe masen e pergatitur.
Piqen ne 220 grade per 7-8 minuta.
Pasi te piqet e leme te ftohet me pas te gjithe siperfaqen e mbulojme me nutella.
Me ndihmen e letres se pjekjes e bejme ne forme roleje.
Ashtu si eshte e vendosim ne frigorifer per 1 ore.

 

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu