Rolat me keksa dhe puding

spot_imgspot_img

Përbërësit:

Për përzierjen e rrotullës:

  • 2 pudinga vanilje
  • 7 dl qumësht
  • 4 lugë sheqeri
  • 3 sheqer vanilje, ose 1 lugë çaji aromatizues vanilje
  • 80-100 g biskota me salcë çokollate, ose ndonjë biskotë tjetër sipas dëshirës tuaj

Për bazën e rrotullimit:

  • 150 g biskota për fëmijë, ose ndonjë biskotë tjetër sipas dëshirës tuaj
  • 4 lugë qumësht të ftohtë

Për dekor:

  • 1 krem për lyerje
  • Thërrime çokollate, fruta, ose sipas dëshirës

Përgatitja:

Vendosni pluhurin e pudingut në një tas të vogël, më pas shtoni sheqerin, sheqerin e vaniljes ose aromatizuesin e vaniljes. Merrni pak nga sasia e përgjithshme e qumështit dhe derdhni atë në një tas, kështu që përbërësit bëni mirë që të mos ketë gunga. Vendoseni pjesën tjetër të qumështit të nxehet, kështu që kur të fillojë të ziejë, uleni temperaturën dhe derdhni pudingun në qumësht, duke e trazuar vazhdimisht. Zieni pudingun për disa minuta dhe përzieni gjatë gjithë kohës. Prisni biskotën në copa më të mëdha, kështu që kur pudinga të jetë ftohur pak, shtoni biskotën e thyer dhe trazojeni.

Merrni një tepsi të gjatë , pastaj mbuloni tepsinë me letër për pjkeje nga të gjitha anët. Kur përzierja e rolesë është ftohur plotësisht në temperaturën e dhomës, transferojeni në tepsi me një lugë dhe shpërndajeni në mënyrë të barabartë në të gjithë sipërfaqen. Pastaj shtypni përzierjen në tepsi me një lugë. Rregulloni një rresht biskotash mbi të dhe shtypni fort biskotën në mbushje. Pas kësaj, derdhni biskotën në mënyrë të barabartë me qumësht të ftohtë.

Vendoseni rolen e përgatitur në këtë mënyrë në frigorifer që të ftohët mirë për disa orë, ose të qëndrojë gjatë natës. Kur tepsia me rolen e ftohur nxirret nga frigoriferi, duhet ti hiqet letra për pjekje.
Dekorojeni rolen me kremin e butë, çokollatë, frutat ose sipas dëshirës.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë me Portokall
Artikulli tjetërSallatë Greke

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu