Role e shpejtë për iftar

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 vezë,
  • 1 gotë sheqer,
  • 1 filxhan ujë të vakët,
  • 1 gotë miell,
  • 1 vanilje,
  • 1 Pluhur pjekje,
  • 2 lugë të gjellës kakao,1 shllag krem.

PËRMBI:

  • sos të çokollatës,
  • lajthia.

Hapat

Vezët dhe sheqerin e tundim në një enë, ia shtojmë ujin e vakët, vaniljën, pluhur pjekjën, miellin dhe kakaon.

Glazurën e derdhim tek letra e pjekjës dhe e vëmë në furrë për pjekje rreth 8-10 minuta.

Pas pjekjës përmbi ia vendosim krem shllagun në të gjithë sipërfaqën dhe ia japim formën role.

Tortës role përmbi ia derdhim sosin e çokollatës së bashku me lajthitë e thyera.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorta e çajit per Iftar
Artikulli tjetërTorte e shpejt laramane

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu