Role me biskota

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 pako biskota
  • 1 filxhan qumësht (për të lagur biskotat)
  • 2 copë banane
  • 3 lugë kakao

Për Pudding:

  • 6 gota qumësht
  • 1/2 filxhan sheqer i pluhur
  • 1/2 filxhan miell
  • 1 pako vanillje

Përgatitja:

Lagni biskotat në qumësht  gjithsej 20 copë.

Mbulojeni tepsin me letër plastmasi dhe lëreni të pushojë në frigorifer për 2 orë.

Për pudingin:

Përzieni qumështin, sheqerin pluhur dhe miellin në një enë dhe gatuajeni mbi nxehtësi deri sa të trashet.

Pasi fillon të ziejë uleni zjarrin dhe shtoni vanilinë dhe përzieni përsëri dhe hiqeni nga zjarri. Lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës.

Merrni biskotat nga frigoriferi përhapni pudingun dhe shtoni  2 banane në një rresht.

Bëni tortën role dhe lëreni në frigorifer për 2 orë.

Spërkatni me kakao  tortën .


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTiramisu më ndryshe
Artikulli tjetërTortë me 3 përbërës

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu